Anneli veebigalerii

Pastellmaalid

Anneli Säre

Olen sündinud Tallinnas, keskhariduse sain Tartu 2. Keskkoolis, (praegune M. Härma Gümnaasium) ning tollase ERKI lõpetasin  1981. aastal. Pärast viimase lapse sündi olin kunstielust eemal päris mitmed aastad. Pastellidega hakkasin maalima 1998. aastal ning sellest ajast alates on see muutunud mulle järjest olulisemaks.

Mulle meeldib see tilluke maa, kus elan. Siin on nii palju eriilmelisi ja kauneid paiku, puhast puutumatut loodust. Meil on meri, jõed, järved ja ojad, Lõuna-Eesti armsad kuplid, Põhja-Eesti paepealne tasane maa. On saared, pankrannik, rabad, nõmmed, põllud ja põlislaaned. Lisaks ju neli aastaaega, mis võivad mõne koha tundmatuseni muuta, kaunis talvises paigas pole suvel midagi vaadata või talvel ja suvel igav mets võib olla tohutult värvirikas sügisel ja kevadel.

Toon oma maalidega neid kauneid kohti inimestele lähemale. Maastikumaal kodus seinal - nii lihtne see ongi olla korraks linnakärast eemal. 

Aastas valmib mul umbes 30 tööd. Kuigi mul on hea meel, kui mõni mu töö leiab endale uue kodu, on alati veidi kahju oma piltidest lahkuda, nagu oma lapse annaks ära.

Töötan Loovalal, mis asub Maakri 28 a Tallinnas.

Pastellmaal- see on ju tegelikult joonistades sündinud maal. Maal seostub minul kindlalt pintsliga, aga siin- ainult värvilisest kriidist pulgakesed ja käsi, mis vahel värve laiali ajab. Aga tulemuseks on maalid, põnev minu jaoks. 

2012.aastal sai minust Maarjamaa Elukvaliteedi   Kapitali  kvaliteedimärgi Terra Mariana laureaat.

About me

I was born in Tallinn but I got my education in Tartu 2nd Highschool (Now M. Härma Gymnasium). Life brought me back to Tallinn and in 1981 I graduated from ERKI (Estonian National Art Institute) as an applied artist. As a textile artist I was still active in 1988 but after the birth of my last child I had a long break.

I started to paint with pastels in 1998 and since then it has become more and more important to me.

I love this small country where I live. We have so many different places and clean, untouched nature here. We have the sea, rivers, lakes and creeks, Southern-Estonian hillocked landscapes, Northern-Estonian even limestone fields. There are islands, limestone cliffs on coasts, moors, heaths, fields and woods. Besides four seasons that can change the face of a single place unrecognizable – in a scenic winter landscape may be too boring to look at in the summer and a forest that is dull in the summer is full of colors and beauty in spring and autumn.

With my paintings I bring these picturesque places closer to the people. A landscape painting on the wall of your home – it is that easy to get away from the hectic city life.

I produce approximately 30 paintings every year. Though I’m delighted when some of my works find a new home it is always a bit sad to leave them, it’s like giving away my own child.   I can be found in  Loovala (Tallinn) Maakri 28a in the painters area.

Pastel painting – that is actually a painting born through drawing. Usually a painting associates with a brush but here – only a pastel crayon and a hand that is dividing the colors. The result is a painting. That’s interesting, I think.

Kursused

Kui Teil tekib isu ka ise pisut pastelli käes hoida, siis on teil suurepärane võimalus tellida pastellmaali kursust. Üks võimalik töötubade korraldamise koht ongi Loovala.Vt. www.loovala.ee

Kursust võib tellida lühiajalist 1h või pikemat 2-3h. Hind vastavalt 15.-eur. inimene ja 25.-eur.inimene. Materjalid hinna sees.

Samuti võib tulla pikemaajaliseks õpilaseks.  

Pastell on mõnusaim materjal: pehme, nõtke, tundlik. Ta pole nii kapriisne kui akvarell, kiire väikese pildi tegemiseks on ta kui loodud.